توجه: ‌این وبسایت در حال تست و توسعه است و داده های آن فعلا قابل اتکا نیستند.

منظور از افزونه چیست؟

یک افزونه مرورگر برنامه کامپیوتری است که عملکرد یک مرورگر وب را در برخی راه‌ها گسترش می‌دهد. بسته به مرورگر و نسخه، ممکن است از میان اصطلاح‌های مشابه، همچون plugin-in یا add-on تغییر کند. افزونه‌های مرورگر می‌توانند رابط کاربری مرورگر وب را بدون تغییر محتوای صفحه وب تغییر دهند. برای نمونه، اضافه کردن یک نوار ابزار که نوعی افزونه مرورگر است.

نوارابزار مرورگر، نوارابزاری است که در پنجره مرورگر قرار می‌گیرد. همه مرورگرهای عمده وب از توسعه نوارابزار مرورگر به عنوان راهی برای توسعه رابط گرافیکی و کاربری مرورگر پشتیبانی می‌کنند. نوارابزار مرورگرها نیز برای هر مرورگر مخصوص هستند، بدین معنا که نوارابزاری که روی یک مرورگر کار می‌کند ممکن است روی مرورگر دیگر کار نکند. هر نوار ابزار بسته به کاربرد آن، سرویسهایی را کاربران وب ارائه می دهد.
افزونه مرورگر سامانه بومی رتبه بندی در قالب نوار ابزار بر روی مرورگر کاربران قرار گرفته و اطلاعاتی همچون رتبه و آمار بازدید وبسایتهایی که کاربر در حال بازدید آن است را در اختیار وی قرار می‌دهد. بنابراین جهت بهره مندی از تحلیل های بیشتر وبسایتهای مورد نظر خود در سامانه نیاز است تا افزونه مرورگر مورد نظر را بر روی مرورگر خود نصب نمایید. جهت دانلود افزونه بر روی مرورگر مورد نظر خود کلیک کنید.
دانلود برای مرورگر

مرورگر FireFox

برای نصب افزونه در مرورگر فایرفاکس فایل زیر را دانلود کرده و بر روی مرورگر اجرا کنید.

دانلود افزونه برای مرورگر فایرفاکس

مرورگر Chorme

برای نصب افزونه در مرورگر کروم فایل زیر را دانلود کرده و بر روی مرورگر اجرا کنید.

دانلود افزونه برای مرورگر کروم

نصب یک افزونه یا نوار ابزار

نصب افزودنی یا نوارابزار امری بسیار ساده است. سادگی این امر آنقدر است که اگر شما فردی علاقه مند به داشتن ابزارهای مختلف در مرورگر خود باشید، پس از مدت کوتاهی صفحهٌ مرورگر شما پر از اضافات متعدد و مختلف خواهد شد.

نسخه آزمایشی نوارابزار سامانه بومی رتبه­بندی و تحلیل وب­سایت­ها، در حال حاضر بر روی دو مرورگر mozila firefox و chorom قابل نصب و بهره­برداری است. برای نصب نوارابزار فقط کافی است ، از بخش تنظیمات مرورگر خود وارد بخش Extensions شوید و فایل نصب افزونه سامانه را بر روی این صفحه بکشید و رها کنید(Drag and Drop). سپس با مشاهده صفحه popup باز شده، با کلیلک بر روی گزینه Add Extension نصب نوارابزار را تأیید نمایید. جهت سهولت در نصب نوارابزارمرورگر سامانه ، لینک دانلود آن برای دو مرورگر ذکر شده، در بالا قرار داده شده است. 


ویژگی ها

نمایش رتبه وبسایت در حال بازدید از آن

مشاهده رتبه و برخی آمار ترافیکی وبسایتها در حین مرور آنها از طریق افزونه مرورگر وب

همکاری در توسعه سامانه

مشاركت در تأمین بخش هرچند کوچکی از داده‌های سامانه بومي رتبه بندی وبسایتها كه در سطح علمي و عملياتي شايسته كشورمان باشد و گامی در کمک به رشد علمی، فرهنگی و اقتصادی کشورمان شود.